Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus suburta diskusija

MGIS dėkoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriui už iniciatyvą suburti įvairius specialistus diskusijai ir konkrečių sprendimų, siekiant stiprinti pagalbą mamoms, aptarimui. Džiugina, kad buvo pakviesti ir įvairių organizacijų, tiesiogiai dirbančių su motinystės ir tėvystės temomis, žmogaus teisėmis, atstovai/ės.

Atstovaudama MGIS, Marina Pukelienė priminė tęstinės akušerinės priežiūros modelį, apie kurį jau kurį laiką diskutuoja tiek moterys, tiek specialistai. Šio modelio privalumas – kad galėdama pasirinkti akušerę / akušerių komandą, kuri prižiūrėtų nėštumą, gimdymą, pogimdyminį laikotarpį, moteris, tikėtina, palaipsniui sukurtų ir pasitikėjimo ryšį, kuris yra esminis, kai atsiranda poreikis kreiptis pagalbos. Tuo pačiu ir akušerei(-ėms) ilgalaikis ir pasitikėjimu grįstas bendravimas padėtų geriau suprasti mamos poreikius ar pokyčius jos savijautoje.

Tai galėtų tapti spendimu situacijoje, kai iš vienos pusės turime paslaugų tiekimo stambinimo iniciatyvas, bet taip pat vis labiau suprantame, kiek svarbus yra individualus dėmesys ir bendravimas.

MGIS dėkoja visiems susirinkusiems už idėjas ir įdirbį pokyčių link.

Gimdėte Lietuvoje 2023 metais? Kviečiame pasidalinti savo gimdymo patirtimi