Dėkojame LRS Žmogaus teisių komiteto pirmininkui už bendradarbiavimą

Vienas iš pagrindinių Motinystę globojančių iniciatyvų sąjungos (MGIS) siekių yra į gimdyvę orientuoti pokyčiai nėštumo ir gimdymo priežiūros sistemoje. Tačiau jokie pokyčiai nėra įmanomi be bendradarbiavimo ir sąjungininkų.

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius yra vienas iš tokių sąjungininkų. Turbūt sunku patikėti, kad tik 2020 metais Seime atsirado žmogus, kuris yra pasiruošęs kryptingai ir kartu su visuomenės atstovėmis ir atstovais imtis gimdyvių teisių apsaugos. Stebėk teises įkūrėjų iniciatyva buvo kreiptasi į Tomą dėl nepagarbaus ir žeminančio elgesio su gimdyve LSMU Kauno ligoninėje. Tomas ne tik skyrė laiką išklausyti, kas atsitiko, bet ir ėmėsi  konkrečių žingsnių, kurie neapsiribojo vien tik užklausos Sveikatos apsaugos ministerijai nusiuntimu. Esame labai dėkingos, kad Tomas adekvačiai sureagavo į šią problemą, o nepadėjo jos į stalčių.

Prasidedant Seimo pavasario sesijai, norime išreikšti savo palaikymą Tomui ir jo darbui Žmogaus teisių komitete. Gimdyvių teisių klausimai negali būti sprendžiami tik iš medicininės perspektyvos, nes požiūris į gimdyvę yra neatsiejamas nuo požiūrio į moterį visuomenėje. Lietuvoje moterys iki šiol turi kovoti dėl teisės į savo kūną bei pasirinkimus nėštumo bei gimdymo eigoje. Todėl mums labai svarbu, kad Seime būtų tokių žmonių kaip Tomas, kurie turi patirties ir žinių ir ryžtasi prisidėti prie pokyčių tokiuose jautriuose visuomenei klausimuose kaip gimdyvių teisės.