MGIS veikla vasarį ir kovą

Gauname klausimų, kada pradėsime dalintis apklausos rezultatais. Su džiaugsmu pranešame, kad nuo balandžio kiekvieną trečiadienį pradėsime juos po truputį skelbti šiame Motinystę globojančių iniciatyvų sąjungos FB puslapyje. Pirmasis įrašas laukia jau balandžio 7-ąją! Dėkojame už susidomėjimą, kantrybę ir supratingumą.

Taip pat norime pasidalinti, ką nuveikėme per praėjusį mėnesį be apklausos duomenų analizės:

  • Užmegztas bendradarbiavimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkais, vykdančiais projektą „Perinatalinė moters psichikos sveikata: gimdymo patirtis, gimdymo nulemta trauma ir jos sukeltas stresas bei optimalios pagalbos moterims ir jų partneriams rezultatai“ (vadovė prof. Olga Riklikienė).
  • Priimtas ir į Lietuvos psichologų kongreso, kuris vyks 2021 m. balandžio 23-24 d., programą įtraukas pranešimas „Lietuvoje gimdžiusių moterų subjektyvios gimdymo patirties sąsajos su pogimdyvinio potrauminio streso ir pogimdyvinės depresijos simptomais”. Pranešimą skaitys dr. Eglė Mažulytė-Rašytinė (nuoroda į programą: www.psichologusajunga.lt/index.php?p=1446)
  • Užmegztas bendradarbiavimas su Lietuvos akušerių ginekologų draugija – gavome kvietimą parengti ir publikuoti straipsnį, remiantis mūsų apklausos duomenimis, jų žurnale „Lietuvos akušerija ir ginekologija”.
  • Esame pakviestos skaityti pranešimą metinėje akušerių konferencijoje, organizuojamoje Lietuvos akušerių sąjungos balandžio pabaigoje.

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis