Saugaus kūdikių maitinimo lankstinukai ukrainiečių kalba

Dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą Lietuvoje gimdo ir kūdikius augina mamos, kurios paliko savo gimtąją šalį būdamos stresinėje situacijoje ir atvykusios turi per trumpą laiką išmokti susigaudyti mūsų medicinos bei kitokios pagalbos sistemose. Siekdamos kaip galima labiau palengvinti jų situaciją, Motinystę globojančių iniciatyvų sąjunga kartu su Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacija, La Leche lyga Lietuva, Lietuvos akušerių asociacija bei su Lietuvos akušerių sąjungos palaikymu paruošė informacinius lankstinukus, kuriuos galite rasti lalak.lt puslapyje:

  1. Žindymo pagalba ir informacija: http://lalak.lt/wp-content/uploads/Laiskas_A4_www.pdf 
  2. Saugaus maitinimo pieno mišiniu pagalba ir informacija: http://lalak.lt/wp-content/uploads/PM_A4_UKR_www.pdf 

Abiejuose lankstinukuose moterys ras patarimus bei kontaktus, kur galima kreiptis dėl daugiau informacijos ar pagalbos. Žindymo konsultantės ir savanorės yra pasiruošusios padėti visoms ukrainietėms išspręsti tiek žindymo, tiek maitinimo mišiniu iššūkius bei suteikti visą reikalingą palaikymą jautriais pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais. 

Džiaugiamės, kad dalis Lietuvos ligoninių susidomėjo iniciatyva ir elektroninės lankstinukų versijos buvo išsiųstos į:

Šiuo metu taip pat tariamės su organizacija „Gelbėkit vaikus“ dėl galimybės atspausdinti lankstinukus ir dalinti juos Registracijos centruose. 

Pagal ELACTA rekomendacijas visa aktuali informacija krizinėms situacijoms turi būti talpinama viename puslapyje. Tokiu puslapiu pasirinktas lalak.lt – čia rasite aktualią informaciją organizacijoms ir ligoninėms (https://lalak.lt/kreipimasis-organizacijas-besirupinancias-pabegeliais/) bei ukrainietėms (https://lalak.lt/pagalba-ukrainieciu-mamoms/).

Gimdėte Lietuvoje 2023 metais? Kviečiame pasidalinti savo gimdymo patirtimi