Pagalba nuo karo kenčiančioms moterims

Surinkome informaciją, kur emocinės pagalbos gali kreiptis besilaukiančios, gimdančios ar kūdikius auginančios moterys, pasitraukusios iš savo šalies dėl karo ar patiriančios dėl jo nerimą Lietuvos gyventojos. Tai – iš anksto specialistų paruošti patarimai, kaip išgyventi ir priimti sunkiai suvokiamą situaciją, kaip atrasti savo resursus, taip pat kontaktai, kuriais galima kreiptis individualiais klausimais.

Medžiaga parengta savanoriškai, didžioji dalis pagalbos teikiama nemokamai – kviečiame priimti šią bendrystę. Taip pat prašome dalintis nuorodomis su tomis, kurioms tai gali būti naudinga. Mes stipresnės, kai esame kartu.

Saugumas

Skatiname vadovautis Lietuvos kariuomenės patarimu visuomenei: “stebėkime situaciją, kritiškai vertinkime informaciją iš neaiškių šaltinių ir kuo geriau dirbkime savo tiesioginį darbą. Kai supranti, kas vyksta aplink ir žinai, ką darai, esi nenugalimas.”

LT72.lt – Lietuvos pasirengimo ekstremalioms situacijoms interneto svetainė, skirta gyventojų švietimui.

Išvykimo krepšys / Maisto atsargos / Šeimos planas.

Pagalba sau

Lietuvos traumų psichologijos asociacijos parengtos rekomendacijos, kaip palaikyti savo emocinę sveikatą vykstant karui Ukrainoje.

„Prasminga veikla streso apsuptyje“ Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) išleistas streso valdymo vadovas, skirtas sunkumus išgyvenantiems žmonėms (prieinamas lietuvių k.).

Krizių įveikimo centro parengta informacija, kaip palaikyti save ir kitą vykstant karui Ukrainoje.

Nacionalinė psichikos sveikatos svetainės “Pagalba sau” skiltis “Emociniai išgyvenimai karinio konflikto metu”.

Paramos vaikams centro parengtos rekomendacijos, kaip su vaikais kalbėtis apie karą Ukrainoje.

Emocinė parama nėščiosioms

“Mama mums rūpi” projekto inicijuota nemokama psichologinė pagalba šiuo metu besilaukiančioms moterims Lietuvoje. Nuolat papildoma informacija projekto svetainėje.

Jei šiuo metu laukiatės, gimdote ar ką tik susilaukėte vaikelio ir dėl susiklosčiusios ypatingos padėties, t. y. karo Ukrainoje, patiriate stiprų nerimą, stresą, išgyvenate, kaip tai paveiks jūsų kūdikį, Lietuvos Dulų asociacijos dulos yra pasiruošiusios Jus išklausyti ir padėti.

Psichologijos studija Natūrali Motinystė – nemokama ar finansiškai lanksti pagalba mamoms, tėčiams, vaikams, paaugliams, šeimai. Gyvai (Vilniuje), internetu, telefonu.

Pagalba moterims ir šeimoms tiesiogiai nukentėjusioms nuo karo Ukrainoje

Lietuvos traumų psichologijos asociacijos parengtos rekomendacijos, kaip kalbėti su žmogumi po didelių nelaimių ir katastrofinių patirčių.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos koordinuojama nemokama rusų ir ukrainiečių k. teikiama psichologinė pagalba žmonėms, nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos leidinys “Pirmoji psichologinė pagalba” (anglų, ukrainiečių, rusų ir kt. kalbomis).

Palaikantiems kontaktą su Ukrainoje esančiomis šeimomis, trumpas UNICEF lankstinukas, kaip teikti emocinę paramą vaikams, vykstant bombardavimui (anglų k., ukrainiečių k., rusų k.).

Lietuvos raudonojo kryžiaus pateikiami kontaktai organizacijų, teikiančių humanitarinę pagalbą ukrainiečiams.

Pagalba nėščiosioms ir neseniai pagimdžiusioms moterims Ukrainoje ar paliekančioms šalį dėl karo

Švedų akušerės parengta ir į ukrainiečių kalbą išversta trumpa informacija gimdyvėms, ką daryti, jei gimdymo metu nėra šalia medicinos personalo.

Lietuvos Dulų asociacijos dulos pasirengusios neatlygintinai padėti besilaukiančioms moterims besitraukiančioms iš Ukrainos dėl karo (dulų kontaktai lietuvių k., anglų k., ukrainiečių k., rusų k.).

Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos pateikiama informacija apie žindymą ukrainiečių kalba, kurią galima parsisiųsti, atspausdinti ir duoti mamoms.

VšĮ “Pradžių pradžia” yra pasiruošusi suteikti žindymo patarimus žindyvėms ir maitinimo patarimus kūdikių mamoms ukrainiečių, rusų, anglų ir lietuvių kalbomis.

VšĮ Krizinio nėštumo centras iš Ukrainos atvykusioms nėščiosioms ar neseniai pagimdžiusioms moterims gali suteikti materialinę pagalbą: aprūpinti moterį po gimdymo reikalingomis higienos priemonėmis, naujagimio kraiteliu, suteikti vaikui auginti reikalingus daiktus, higienos priemones. Taip pat organizuoja nuotolinę savipagalbos grupę besilaukiančioms ukrainietėms moterims rusų kalba.

Kita žindymo pagalba Ukrainoje.

Parsisiųskite šį informacinį sąvadą PDF formatu: lietuvių k., rusų k.

Gimdėte Lietuvoje 2023 metais? Kviečiame pasidalinti savo gimdymo patirtimi