MGIS veikla balandį ir gegužę

04.24

MGIS tyrėja dr. Eglė Mažulytė-Rašytinė pristatė pranešimą “Lietuvoje gimdžiusių moterų subjektyvios gimdymo patirties sąsajos su pogimdyvinio potrauminio streso ir pogimdyvinės depresijos simptomais”, paremtą tyrimo rezultatais tarptautiniame Lietuvos psichologų kongrese PATIRTIS BE SIENŲ.

04.29

MGIS tyrėja dr. Eglė Mažulytė-Rašytinė skaitė pranešimą “Lietuvoje 2019–2020 m. gimdžiusių moterų subjektyvios gimdymo patirties sąsajos su psichologine savijauta po gimdymo” Lietuvos akušerių sąjungos konferencijoje „Moteris ir akušerė: patirtys ir galimybė jaustis saugia, stipria, laiminga”

05.07

MGIS komandos atstovės susitiko su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro atstovėmis.

Siekiant įgyvendinti susitikimo metu aptartas idėjas, šiuo metu MGIS komanda ruošia kreipimąsi į SAM ir Lietuvos gimdymo stacionarus, siekiant įtvirtinti moterų teisę gimdymo metu pasirinkti lydintį asmenį.

05.21

MGIS vadovė Laima Steponavičienė dalyvavo SAM Perinatologijos integruotos sveikatos priežiūros valdymo komiteto susitikime. Laima pristatė „Mano gimdymas“ apklausą, pabrėždama, kad nuo personalo veiksmų priklauso ne tik mamos ir naujagimio fizinė sveikata, bet ir mamos psichinė sveikata. Taip pat pristatė galimybę, kad kiekvienas stacionaras gali sužinoti, kaip atrodo kitų stacionarų ir Lietuvos kontekste, ką būtų galima daryti siekiant geresnių gimdymo patirčių.

05.28

MGIS atstovė ir duomenų analitikė Ugnė Gudžinskaitė pristatė pranešimą Lietuvos akušerių asociacijos nuotolinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Akušeris, tai – profesija ar pašaukimas…“. Ugnė kalbėjo apie gimdyvių patirtis žiūrint į penkias PSO rekomendacijos, kurios užtikrina teisę į orų ir pagarbų gimdymą: 1. Pagarbi priežiūra; 2. Pasirinktas lydintis asmuo; 3. Efektyvi personalo komunikacija; 4. Tinkamas ir priimtinas nuskausminimas; 5. Galimybė judėti ir gimdyti pasirinktoje pozoje.

Gimdėte Lietuvoje 2024 metais? Kviečiame pasidalinti savo gimdymo patirtimi